Türkçe / English
 
  ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLERİMİZ BAYİLİKLERİMİZ İLETİŞİM  

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
Vivostat hastanın kendi kanından Otolog Fibrin Yapıştırıcı ve Otolog Trombositçe Zengin Fibrinin hasta başında hazırlanabilmesi ve uygulanabilmesine olanak sağlayan Dünya'daki tek sistemdir. Güvenilir, çok yönlü ve kullanımının kolay olması özel eğitimli personel ihtiyacı gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.
 
Vivostat Sistem
Fibrin pıhtılaşma mekanizmasının en temel parçasıdır. Kanın alt ürünlere ayrılabilmesi fibrinojenden elde edilen fibrinin doğal bir doku yapıştırıcısı olarak endüstriyel üretimine ve kullanımına olanak tanımıştır. Vivostat Sistem bu mantıktan hareketle 1992 yılında hastanın kendi kanından fibrin yapıştırıcı hazırlanması için basit ve tam otomatik bir yöntem geliştirme üzerine çalışan bir gurup Danimarkalı araştırmacı tarafından ortaya atılmış, dünyanın çeşitli yerlerindeki uzmanların görüşleri alınarak geliştirilen bu fikir 2001 yılında Vivostat A/S tarafından piyasaya sunulmuştur. Vivostat, Otolog Fibrin Yapıştırıcı hasta başında hazırlanabilme olanağına sahip Dünya'daki tek sistemdir. Ayrıca çok kısa bir sürede birden fazla hasta için fibrin yapıştırıcı elde edilmesine imkân sağlamaktadır.
Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı Sistemi 3 parçadan oluşmaktadır.
 

İşlemci Ünitesi
     
                
İşlemci ünitesi hasta kanının işlenmesi ve fibrin solüsyonunun hazırlanmasında kullanılır. Yüksek hızlı santrifüj teknolojisi ve kırmızı kan hücre/fibrin sensorlarına sahip patentli bir cihazdır. Cerrahi bir departmanda herhangi bir oda ya da koridorda bulunabilir. Genellikle, kan merkezi gibi ortak hizmet veren bir alana ya da birçok ameliyatın yapıldığı ameliyathaneye yerleştirilmektedir. Ayrıca ünite gerektiği hallerde odalar arasında kolaylıkla hareket ettirilebilme özelliğine sahiptir.
Aplikasyon Ünitesi              
Aplikasyon ünitesi farklı sprey modları ile fibrin yapıştırıcının cerrahi bölgeye dağılımını kontrol eder. Ameliyathanede steril alanın dışında herhangi bir yere yerleştirilebilir. Geniş ekran ve entegre edilmiş mikroişlemci teknolojisi ile otomatik olarak aplikatörleri kullanıma hazırlar ve kullanıldıkça kalan fibrin miktarını an be an cerraha bildirir.
 

Tek Kullanımlık Kit
     
        
Tek kullanımlık kit, Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcının hazırlanması ve uygulanmasında gerekli tüm parçaları içerir. Değişik aplikatör seçenekleri farklı cerrahi prosedürlerde kullanım imkânı sağlamaktadır.

Fibrin Yapıştırıcı Teknolojisinde Devrim
Tam otomatik Vivostat Sistem, sadece 23 dakikada 120 ml hasta kanından 5-6 ml otolog fibrin yapıştırıcı hazırlayabilmektedir. Güvenilir, çok yönlü ve kullanımı kolaydır, bu sebeple özel eğitimli personel ihtiyacı gerektirmemektedir.
Mevcut yapıştırıcı ürünler ile karşılaştırıldığında Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı hem hasta hem de cerrah için pek çok avantaj sunmaktadır.

  • Kusursuz Güvenlik Profili ve Yüksek Bio-uyumluluk (link)

Vivostat Fibrin Yapıştırıcı hastanın kendi kanından elde edilmekte (otolog), dolayısıyla kusursuz bio-uyumluluk göstermektedir. Donör kanı ile hazırlanan ya da sığır orijinli maddeler içeren mevcut allojen ürünlerin aksine Vivostat Fibrin Yapıştırıcı eksojen trombin veya aprotinin gibi sığır orijinli maddeler içermemektedir. Böylece, Vivostat Sistem ile hasta ve cerrah henüz tanımlanmamış viral hastalıklara karşı korunmuş olur. Ayrıca hasta için oluşabilecek herhangi bir alerjik reaksiyon ya da anflaktik şok riski ortadan kalkmış olur.

  • Benzersiz ve Çok Yönlü Aplikatörler (link)
Vivostat Sistem çeşitli modellerde tek kullanımlık aplikatör modelleri sunmaktadır. Aplikatörler fibrin yapıştırıcının diğer mevcut yapıştırıcı sistemlerinde sıkça görülen tıkanma sorunu olmadan, kesin ve hedeflenen şekilde, cerrahi alana kolayca dağılımının sağlayarak cerraha tüm ameliyat boyunca fibrin yapıştırıcı kullanımında eşi görülmemiş bir özgürlük sağlar. Cerrah istediği yön ve açıda, birbirine çok yakın noktasal alanlarda dahi fibrin yapıştırıcı uygulamasını gerçekleştirebilmektedir.
Her bir aplikatör modeli; ürün performansını artırmak için uzman cerrahların bilgisine başvurularak geliştirilmiştir. Aplikatörler, Aplikasyon ünitesi ile birlikte kullanılmakta ve mikrosprey teknolojisi ile çalışmaktadırlar.  Aplikasyon ünitesi, hazırlanan fibrin yapıştırıcının miktarı ile ilgili ekranda bilgi verir ve fibrinin cerrahi bölgeye gereken miktarda uygulanmasını kontrol eden çeşitli sprey modları içerir.

Spraypen  Vivostat Spraypen, Vivostat Sistemin merkezi benzersiz bir parçasıdır. Tüm operasyon boyunca fibrin yapıştırıcının, fibrin kaybı olmaksızın istenilen aralıklarla uygulanmasını sağlar.
Concorde Spraypen Concorde Spraypen, farklı açılı dizaynı ile ulaşımı zor olan bölgelere fibrin yapıştırıcının uygulanması amacıyla geliştirilmiştir.
Endoskopik Aplikatör  Vivostat Endoskopik Aplikatör, minimal invaziv cerrahinin değişik alanlarında kullanılır. Tek kullanımlık endoskopik uygulama katetari, iç çapı 5 mm olan trokardan geçerek endoskopik tutucuya kolayca yerleştirilmektedir. Pre-bend spraytip, cerraha ucu istediği şekilde manipule etme ve farklı açılarda kullanma imkânı sağlamaktadır.

Kusursuz Biyofiziksel Özellikler

Klinik çalışmalar ve karşılaştırılmalı olarak yapılan testler göstermektedir ki Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı; hemostaz süresi, elastikiyet, doku adezyonu ve etki seviyesi gibi önemli parametrelerde diğer fibrin yapıştırıcılardan daha iyi bir performans göstermektedir.
Cerrahi yapıştırıcıların etkinliğini ölçmedeki en önemli 5 parametre, geleneksel iki fibrin yapıştırıcı arasında karşılaştırılmalı olarak test edilmiştir.

Esneklik                               
Cerrahi yapıştırıcıların dokuyla birlikte hareket edebilmesi için çok esnek olması gerekmektedir. Bu durum özellikle akciğer sönükken fibrinin kullanıldığı göğüs cerrahisi uygulamalarında önem taşımaktadır. Ayrıca, çoğu fibrin yapıştırıcıda kuvvet ve esneklik arasında ters orantı mevcuttur. Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı ise diğer ürünlerden yaklaşık dört kat daha esnektir.
Adezyon                               
Pek çok üründe yapıştırma kuvvetine odaklanılır., ancak en önemli parametrelerden biri olan doku adezyonu göz ardı edilir. Yapıştırıcı ve dokunun kendi iç kuvvetinin korunumu yeterli seviyede olmalıdır. Grafik iki kırılma anındaki adezyon kuvvetini göstermektedir. Grafikten de açıkça görüleceği üzere en iyi performansı Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı sergilemektedir.
Doku Üzerindeki Etki         
Birçok sprey sistem tasarımcısının, doku yapıştırma konusunda karşılaştığı ve en aza indirmeye çalıştığı sorun, dokuya uygulama aşamasında hazırlanan karışımın akışkanlık seviyesinin yüksek oluşudur. Vivostat Sistem bu sorunu uygulama cihazları yanı sıra etkili bir karışım ve düzgün dağılım sağlayan benzersiz aplikatör sistemleri ile çözmüştür. Grafik, sprey başlığının 5 cm mesafeden uygulanması halinde doku üzerinde ortaya çıkan sprey kuvvetini göstermektedir.
Hemostaz Süresi                
Etkili bir yapıştırıcı, kendi iç kuvvetini oluşturabilmek ve etkin bir bariyer sağlamak için hızla polimerize olmalıdır. Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcının polimerizasyon özelliği basit bir pH değişikliği ile aktive olur ve enzimatik bir reaksiyona ihtiyaç duymaz. Bu yüzden, polimerizasyon hızı fibrinojen/trombin temelli diğer yapıştırıcılara oranla daha fazladır. Vivostat Otolog Fibrin Yapıştırıcı, dayanıklılığının %80'ine sadece 1 dakika içerisinde ulaşır.
Kesinlik                                
Fibrin yapıştırıcının hedef bölgeye tam olarak uygulanabilmesi etkinliğini artırır ve cerraha yeterli ve uygun seviyede kullanım imkanı sağlar. Bu özellik, noktasal uygulamalarda, ulaşılması zor bölgelerde ve küçük anastomozlarda son derece önem taşımaktadır. Grafikte, üretici firmanın önerdiği mesafeden, 2 cm²'lik hedef alana isabet eden fibrin miktarı görülmektedir.


 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

CDK SAGLIK URUNLERI TIC. A.S. info@cdk.com.tr